Городоцький ЗЗСО І-ІІІ ст.№4 ім. Т. Кулєби та А.Одухи Львівської області


 

Сторінками шкільної історії

Свою історію навчальний заклад розпочинає ще з 40-років 20 століття.  Саме тоді в 1945-46 навчальному році в приміщенні на майдані Гайдамаків міста  Городка, де сьогодні розташована податкова адміністрація, була відкрита початкова школа №4 з російською мовою навчання. Уже через два роки в цій же будівлі розпочала працювати  школа-семирічка. А 1950 року заклад знову святкував новосілля – у триповерховій споруді по вулиці  Львівській, де сьогодні розташований корпус Городоцького НВК №2. Відтоді освітянська оселя отримала новий статус – «Середня школа №4 з російською мовою навчання».

Перший випуск десятикласників у навчальному закладі святкували у 1953-54 навчальному році.  З 1974 по 1978 роки у школі було по дві паралелі 9-10 класів з українською мовою навчання. Тоді в одному дев’ятому і в одному десятому навчання велося російською, а в двох дев’ятих і в двох десятих – українською мовою.

У 60 -70 роках заклад мав трудове політехнічне спрямування. Тут учні оволодівали професією слюсаря і токаря ІІІ, а іноді й ІV та  V розрядів. Навчання  ремесла відбувалося на базі дитячої виховної колонії, де були облаштовані столярний та слюсарний цехи. Згодом школярі  отримували й посвідчення електротехніків.

 З 1992 року у школі частково відкриваються класи з українською мовою навчання, а  через 6 років школа повністю перейшла на вивчення предметів українською мовою.

У 1996 році побудовано новий корпус школи на території військового містечка Черляни ( тепер вулиця Авіаційна міста Городка), у ньому  зараз навчаються учні 5-11-х класів. Учні 1-4 класів навчаються в іншому корпусі, відстань до якого приблизно500 м.

 Протягом 2013 – 2018 років навчальний заклад був центром освітнього округу, до якого  входило 9 шкіл та два ДНЗ.

У 2018 році назву Городоцька ЗОШ І – ІІІ ст. №4 змінено на Городоцький заклад загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів імені Тараса Кулєби та Андрія  Одухи. Закладу присвоєно ім’я героїв-випускників, а на фасаді будівлі основного приміщення встановлено меморіальну дошку цим молодим воїнам,  які загинули 2014 рокупід час проведення АТО на Сході України, захищаючи рідну землю. Через рік у навчальному закладі розпочав роботу Музей новітніх героїв України. 

Подальшу історію нашого навчального закладу  творить і надалі творитиме нове покоління учасників освітнього процесу.